2024 Schedule

Schedule 2024 A - 6th & B - 3rd

Rnd

Home/ Location  


 A Grade 1-8-1 Away 2:30-4:30

W

L

 B Grade 5-3 Away 12:00-2:00

W

L

1

April 21 -Wodonga

Warriors vs Panthers 

8

7

Warriors vs Panthers

14

10

2

April 28 - Wangaratta D3

Panthers vs Bears Gold

20

3

Bye

3

May 5 Porepunkah

Panthers vs Bears Green

11

8

Panthers vs Bears

15

8

4

May 12 Porepunkah

 Panthers vs Wang Black

9

3

Panthers vs Rangers

13

7

5

May 19 - Wangaratta D1

Wang Grey vs Panthers

7

7

Benalla vs Panthers

16

14

6

May 26 - Porepunkah

Panthers vs Wodonga

14

3

Panthers vs Wodonga

29

11

7

June 2 Albury

Bears Green vs Panthers

20

1

Bye

8

June 16 Wangaratta D1

Wang Black vs Panthers

9

4

Wangaratta vs Panthers

10

6

9

June 23 Albury

Bears Gold vs Panthers

7

3

Bears vs Panthers

14

4

10

July 14 - Wangaratta D2

Panthers vs Wang Grey

15

5

Panthers vs Benella

29

4

11

July 21 Wodonga

Wodonga vs Panthers



Wodonga vs Panthers


12

July 28 Porepunkah

Panthers vs Wang Black



Panthers vs Wangaratta



13

August 11 Porepunkah

Panthers vs Bears Gold



Panthers vs Bears



14

August 18 Wangaratta D1

Wang Grey vs Panthers



Benalla vs Panthers



15

Ausgust 25 Wangeratta D3

Panthers vs Bears Green



Bye




Sept 1 Semi Final

2nd vs 3rd  1st Straight to Finals






Sept 8 Grand Final

Winner of Semi Final







Sept 15 Back up Grand Final

Winner of Semi Final






Rnd

Home/ Location


C Grade 7-3 Away 10:10-11:30

W

L

1

April 21 -Wodonga

Wodonga vs Panthers

8

6

2

April 28 - Wangaratta D1

Panthers vs Bears

18

1

3

May 5 Porepunkah

Panthers vs Bears

14

11

4

May 12 Porepunkah

Panthers vs Wang

13

2

5

May 19 - Wangaratta D1

Warriors vs Panthers

7

6

6

May 26 - Porepunkah

Panthers vs Wodonga

11

2

7

June 2  Albury

Bears vs Panthers

11

7

8

June 16 Wangaratta D1

Wangaratta vs Panthers

14

7

9

June 23 Albury

Bears vs Panthers

8

5

10

July 14 - Wangaratta D2

Wangaratta vs Panthers

7

4

11

July 21 Wodonga

Wodonga vs Panthers



12

July 28 Porepunkah

Panthers vs Wangaratta



13

August 11 Porepunkah

Panthers vs Bears



14

Ausgust 18 Wangaratta D1

Wodonga vs Panthers



15

Ausgust 25 Wangaratta D3

Panthers vs Bears




Sept 1 Semi Final

2nd vs 3rd  1st Straight to Finals



Sept 8 Grand Final

Winner of Semi Final




Sept 15 Back up Grand Final

Winner of Semi Final



Schedule 2024      U11 - 4th & U15 - 4th

Rnd

Home/ Location


U11 2-6 Away 10:10-11:30

W

L

U15  3-5 Away 8:30-9:50

W

L

1

April 21 - Wodonga

Wodonga vs Panthers

9

0

Wodonga vs Panthers

8

1

2

April 28 - Bye

Bye

Bye

3

May 5 Porepunkah

Panthers vs Bears

16

13

Panthers vs Bears

4

3

4

May 12 Porepunkah

Panthers vs Rangers

17

13

Panthers vs Rangers

10

5

5

May 19 - Wangaratta D1

United vs  Panthers

9

0

United vs Panthers

16

4

6

May 26 - Porepunkah

Panthers vs Wodonga

14

12

Panthers vs Wodonga

12

6

7

June 2 - Bye

Bye

Bye

8

June 16 Wangaratta D1

Wangaratta vs Panthers

22

19

Wangaratta vs Panthers

11

5

9

June 23  Albury

Bears vs Panthers

22

11

Bears vs Panthers

9

8

10

July 14 - Wangaratta D2

Panthers vs United

24

23

Panthers vs United

17

9

11

July 21 Wodonga

Wodonga vs Panthers



Wodonga vs Panthers



12

July 28 Porepunkah

Panthers vs Wangaratta



Panthers vs Wangaratta



13

August 4 Bye

Bye



Bye



14

August 11

Panthers vs Bears



Panthers vs Bears



15

Ausgust 18 Wangaratta D1

United vs Panthers



United vs Panthers




August 25 Semi Final

2 vs 3 to go to Finals







Sept 1 Grand Final

1st vs Semi Final Winner







Sept 8 Back up Grand Final

Wet weather






Gayview

Serpentine Ave, Wodonga

Wangaratta

330 Murdoch Rd, Wangaratta

Porepunkah

1 Martley St, Porepunkah

Benella (Racecourse)

5809 Midland Highway, Benalla

Springdale Heights Park

Corner of Kaitlers and Cardo Albury